Generali Investments – najbardziej efektywne konta emerytalne na rynku!

      
    
Aktualności / 2019-11-20 / autorzy: Generali Investments

Chcesz oszczędzać na swoją przyszłą emeryturę i płacić niższe podatki? Wybierz najefektywniejsze IKE i IKZE w Polsce według rankingów portalu Analizy Online!

Jak co roku Analizy Online opublikowały ranking IKE (dostępny tutaj) oraz IKZE (dostępny tutaj) oferowanych przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. W obu z nich Generali Investments może pochwalić się kontami emerytalnymi ocenionymi na 5. Co więcej w każdym z rankingów nasze TFI zwyciężyło w kategorii efektywność, mierzonej nie tylko jako prosta stopa zwrotu, ale również jej relacja do ryzyka funduszu. Co to oznacza? Że Generali Investments najlepiej zarządza pieniędzmi powierzonymi przez klientów na IKE i IKZE.

Dlaczego warto założyć IKE i IKZE?

IKE i IKZE to najbardziej zyskowne formy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę na polskim rynku. Korzyści z ich posiadania jest całkiem sporo. Po pierwsze – zyskujesz na tym, że instytucja, w której prowadzisz IKE lub IKZE, ma na celu pomnażanie Twoich pieniędzy. Po drugie w przypadku IKZE – wpłaty możesz co roku odliczyć od podstawy swojego opodatkowania. A po trzecie oba konta są zwolnione z 19-proc. podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki)

Co równie istotne, posiadając IKE lub IKZE w Generali Investments TFI można wybrać jeden z czterech wariantów inwestowania: bezpieczny, umiarkowany, dynamiczny lub indywidualny, w którym to klient sam dobiera sobie 5 subfunduszy z puli 16 dostępnych. Pozwala to na odpowiednie dostosowanie ryzyka do potencjalnych zysków.

Jak to działa?

  • Zakładasz konto emerytalne

IKE lub IKZE możesz otworzyć w instytucji finansowej, która prowadzi takie konta, np. Generali Investments TFI. Możesz to zrobić osobiście albo tutaj.

  • Płacisz mniejsze podatki

Wpłaty na IKE i IKZE są zwolnione z 19-proc. podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki), który standardowo trzeba zapłacić np. od odsetek uzyskanych na lokacie bankowej.
Pieniądze, które wpłacasz na IKZE, dodatkowo możesz odliczyć od podstawy swojego opodatkowania. W ten sposób odprowadzasz niższy podatek za dany rok.

  • Możesz wypłacić swoje pieniądze w każdej chwili

Twoje pieniądze nie są zamrożone – możesz je wypłacić w dowolnej chwili. Zachowasz wtedy wypracowane zyski, ale zapłacisz podatek od zysków kapitałowych (IKE) lub podatek dochodowy (IKZE).

  • Zapewniasz sobie niezależną emeryturę

Wpłacane pieniądze na IKE lub IKZE są wyłącznie Twoją własnością i w przyszłości zapewnią Ci dodatkową emeryturę.

Jeśli do końca 2020 roku wpłacisz na IKZE 6 272,40 zł (czyli ustawowy limit na ten rok), a Twój dochód jest opodatkowany według stawki 32%, to przy rozliczaniu PIT w przyszłym roku odliczysz 2007,17 zł.
Załóż IKE i IKZE jeszcze dziś. Wejdź tutaj i zobacz, ile możesz zyskać!