Łukasz Grygiel

Łukasz Grygiel

Zawodowo od ponad 10 lat związany z bankowością. Prywatnie od 5 lat mąż, od 4 lat tata. Od stycznia 2017r. autor bloga StoMonet.pl - o edukacji finansowej dzieci i młodzieży.
Długo szukałem odpowiedzi na pytanie jak jednocześnie połączyć radość i przyjemność z pracy, która stworzy mi okazje do rozwoju osobistego w wielu obszarach, dzięki której stałbym się lepszym rodzicem, zrobiłbym wiele dobrego dla swojego syna a przy okazji dołożyłbym cegiełkę do lepszego świata nas wszystkich.
Odpowiedzią stało się prowadzenie bloga. Temat edukacji finansowej bardzo mnie zafascynował do tego stopnia, że zostałem również wolontariuszem projektu Bakcyl, w którym mam okazję uczyć młodzież podstaw finansów w szkołach. Uważam, że pieniądze i ekonomia mogą być wspaniałym narzędziem wspierającym wychowanie i rozwój dzieci.
W wolnych chwilach czytam i biegam. W 2015r. przebiegłem swój pierwszy maraton. Przez ponad 10 lat trenowałem piłkę nożną. Dzisiaj pozostało mi tylko oglądanie jej w telewizji. Jestem też członkiem klubu Toastmasters Leaders w Warszawie, ucząc się wystąpień i przemówień publicznych. Lubię kawę, ale nie umiem śpiewać.Czy wszystkie kredyty są złe?

Jakie pojęcia związane z kredytem warto wyjaśnić dziecku? Dowiedz się więcej

7 trudnych pytań finansowych

7 pytań dziecka związanych z pieniędzmi, które mogą sprawić kłopot. Jak na nie odpowiadać? Dowiedz się więcej

Jak rozmawiać z dzieckiem o domowym budżecie?

Budżet domowy jest świetnym narzędziem do nauki podstaw finansów i kształtowania racjonalnych nawyków konsumenckich dziecka. Dowiedz się więcej