W przypadku dodatkowych pytań
zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem Wirtualnego Oddziału
Generali Kapitał pod Ochroną to innowacyjny program inwestycyjny łączący w sobie cechy inwestycji w jednostki uczestnictwa subfunduszu Generali Konserwatywny oraz ochrony ubezpieczeniowej, z tytułu której uczestnik nie ponosi dodatkowych kosztów.
Dzięki Programowi zainwestują Państwo swoje nadwyżki finansowe z gwarancją wyrównania ewentualnej straty w inwestycji w postaci zwrotu całości kapitału wpłaconego w momencie przystąpienia do Programu, w okresach obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej.
Po każdym zakończonym roku inwestycji zgromadzony kapitał początkowy jest przez miesiąc objęty ochroną ubezpieczeniową. Oznacza to, że w tym okresie uczestnik ma gwarancję wypłacenia co najmniej początkowej kwoty inwestycji. Warunkiem skorzystania z ochrony w wyznaczonych miesiącach jest utrzymanie minimalnej wpłaconej kwoty inwestycji w wysokości 5 000 zł.
Sumę ubezpieczenia stanowi w tym przypadku iloczyn liczby nabytych jednostek uczestnictwa subfunduszu w momencie przystąpienia do Programu oraz ceny zakupu tych jednostek.
Uczestnik w dowolnym momencie ma możliwość wypłacenia środków w drodze odkupienia, przeniesienia środków do innych subfunduszy w drodze zamiany lub konwersji do innych subfunduszy. Jednakże, zlecenia odkupienia, konwersji oraz zamiany złożone poza okresami ochrony ubezpieczeniowej nie skutkują ustaleniem wystąpienia straty finansowej w rozumieniu warunków Programu i nie uprawniają do odszkodowania.
Ochrona zainwestowanego kapitału
100% zainwestowanych środków*. Koszt ubezpieczenia ponosi Generali Investments TFI
Możliwość zysku dzięki inwestycji w fundusz inwestycyjny
Brak opłaty manipulacyjnej
(za zbywanie oraz odkupywanie Jednostek Uczestnictwa w ramach Programu)
Pełna dostępność do zainwestowanych pieniędzy − w dowolnej chwili możliwość odkupienia, zamiany i konwersji
(w przypadku zleceń zamiany i konwersji może zostać pobrana opłata manipulacyjna w wysokości wskazanej w Tabeli Opłat)
* Nie dotyczy przypadków, w których ochrona ubezpieczeniowa nie obowiązuje.
Regulamin "Generali Kapitał pod Ochroną" (obowiązuje od 01.02.2024 r.)
Szczególne Warunki Ubezpieczenia "Generali, grupowe ubezpieczenie straty finansowej uczestnika funduszu inwestycyjnego"
Prospekt Generali Fundusze FIO
Dokument zawierający kluczowe informacje - Generali Konserwatywny j.u. kat. A
Karta subfunduszu Generali Konserwatywny
zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem Wirtualnego Oddziału
Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. („Towarzystwo”) działa na podstawie decyzji Komisji Papierów Wartościowych (obecnie: Komisja Nadzoru Finansowego) z dnia 1 czerwca 1995 r., nr decyzji KPW-4073-1\ 95 i świadczy usługi pośrednictwa w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa. Towarzystwo ma siedzibę w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 18 (00-082 Warszawa) oraz jest wpisane do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejestrowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 50329, posiada NIP: 527-10-24-937 i kapitał zakładowy 21 687 900,00 PLN, opłacony w całości.
Regulamin uczestnictwa w Programie Inwestycyjnym „Generali Kapitał pod Ochroną”, szczególne warunki ubezpieczenia „Generali, Grupowe Ubezpieczenia Straty Finansowej Uczestnika Funduszu Inwestycyjnego” oraz dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym "Ubezpieczenie straty finansowej uczestnika funduszu inwestycyjnego" są dostępne na stronie https://generali-investments.pl/contents/pl/klient-indywidualny/generali-kapital-pod-ochrona. Odkupienie jednostek uczestnictwa i wyjście z Programu przed rozpoczęciem okresu ochronnego skutkować będzie brakiem ochrony ubezpieczeniowej od ewentualnej straty kapitałowej. Ochrona ubezpieczeniowa związana z uczestnictwem w Programie Inwestycyjnym „Generali Kapitał pod Ochroną” nie jest tożsama z gwarancją zrealizowania celów inwestycyjnych subfunduszu.
Niniejszy materiał jest upowszechniany w celach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych oraz nie stanowi umowy ani nie jest dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa. Materiał ten nie zawiera pełnych informacji niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnej oraz oceny ryzyka związanego z inwestycją w fundusze inwestycyjne. Przed podjęciem ostatecznych decyzji inwestycyjnych należy zapoznać się z Dokumentem zawierającym kluczowe informacje (KID), a także z Prospektem Informacyjnym, zawierającymi szczegółowe informacje w zakresie: polityki inwestycyjnej, czynników ryzyka, zasad sprzedaży jednostek uczestnictwa, praw uczestników oraz z tabelą opłat manipulacyjnych i informacjami podatkowymi, dostępnymi w siedzibie Towarzystwa oraz na stronie internetowej: www.generali-investments.pl w lokalizacji https://www.generali-investments.pl/contents/pl/klient-indywidualny/dokumenty w zakładce „Dokumenty” (odpowiednio w zakładce „Prospekty funduszy”, „KID”, „Dokumenty i Regulaminy”). Dokumenty są sporządzone w języku polskim. Ryzyko inwestycyjne subfunduszy opisane jest w punktach „Opis ryzyka związanego z inwestowaniem w Jednostki Uczestnictwa Subfunduszu, w tym ryzyka związanego z przyjętą polityką inwestycyjną Subfunduszu” oraz „Opis ryzyka inwestycyjnego związanego z uczestnictwem w Subfunduszu”. Prawa uczestników funduszu są opisane w Prospekcie Informacyjnym w punkcie „Zwięzłe określenie praw Uczestników Funduszu”.
Towarzystwo ani fundusze inwestycyjne nie gwarantują osiągnięcia celów inwestycyjnych. Inwestując w fundusze inwestycyjne uczestnik nabywa jednostki uczestnictwa tych funduszy, a nie aktywa bazowe będące przedmiotem inwestycji samego funduszu. Korzyściom wynikającym z inwestowania towarzyszą także ryzyka. Uczestnik musi się liczyć z możliwością zmniejszenia lub utraty zainwestowanych środków. Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji nie jest tożsama z wynikami inwestycyjnymi subfunduszu i jest uzależniona od wartości jednostki uczestnictwa w momencie jej zbycia i odkupienia przez fundusz oraz od poziomu pobranych opłat manipulacyjnych i podatku obciążającego dochód z inwestycji. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji klienta i może ulec zmianie w przyszłości. Przedstawiane informacje finansowe dotyczą wskazanego okresu w przeszłości, a wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują zwrotów z przyszłych inwestycji. Wynik będzie się różnić w zależności od funkcjonowania rynku i okresu posiadania inwestycji. Prezentowane wyniki nie uwzględniają opłat manipulacyjnych związanych z inwestycją w dany subfundusz oraz podatków.
Informacje zamieszczone w niniejszym materiale nie stanowią: oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, udzielania rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych, jak również nie stanowią informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną lub rekomendacji inwestycyjnej opisanych w art. 3 ust. 1 pkt 34) i 35) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku, a także nie są formą doradztwa finansowego, podatkowego lub prawnego.
Subfundusz Generali Konserwatywny może lokować aktywa w papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego oraz inne kategorie lokat zgodnie z polityką inwestycyjną, a ponadto ze względu na skład oraz realizowaną strategię zarzadzania, wartość jednostki uczestnictwa może podlegać umiarkowanej zmienności.
Możliwe lokaty ponad 35% wartości aktywów w papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa albo Narodowy Bank Polski, a także w papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez: Australię, Austrię, Belgię, Bułgarię, Cypr, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Islandię, Japonię, Kanadę, Koreę Południową, Litwę, Luksemburg, Łotwę, Maltę, Meksyk, Niemcy, Norwegię, Nową Zelandię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Słowację, Słowenię, Stany Zjednoczone, Szwajcarię, Szwecję, Turcję, Węgry, Wielką Brytanię, Włochy oraz Europejski Bank Inwestycyjny i Bank Światowy (Międzynarodowy Bank Odbudowy i Rozwoju).
Niniejszy materiał został przygotowany przez Towarzystwo z dołożeniem należytej staranności i z wykorzystaniem najlepszej wiedzy oraz opierają się na ocenie autora w momencie jego tworzenia i w stosunku do bieżącego stanu prawnego, podatkowego i faktycznego, a także mogą ulec zmianie bez uprzedniego poinformowania. W materiale użyto informacji ze źródeł własnych (www.generali-investments.pl) oraz z publicznie dostępnych źródeł uznanych przez Towarzystwo za wiarygodne i dokładne, lecz nie istnieje gwarancja, iż są one wyczerpujące i kompletne, jak również, że w pełni odzwierciedlają stan faktyczny. Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności za negatywne skutki wynikające z użytku treści zawartych w niniejszym materiale. Wszelkie prawa autorskie do niniejszego materiału przysługują wyłącznie Towarzystwu. Powielanie, publikowanie bądź rozpowszechnianie w jakikolwiek inny sposób jego całości lub części bez zgody Towarzystwa jest zabronione.